Kamień w budownictwie stosowano od dawna, czego przykładem są megality sprzed tysięcy lat, piramidy egipskie z XIV wieku p.n.e., budowle Inków, kamienne kolosy z Wyspy Wielkanocnej, czy antyczne budowle Grecji i Włoch.

Z czasem stosowanie kamienia znacznie się upowszechniło. Po drugiej wojnie światowej wręcz zalecano, aby budowane obiekty użyteczności publicznej i gmachy ministerialne miały dolne części fasad licowane granitem. Granitowe były także bruki i krawężniki.

Rozwój technologiczny sprawił, że kamień stał się produktem konkurencyjnym w budownictwie i cieszy się szczególną popularnością wśród architektów oraz w szerokim gronie projektantów. Poza elewacjami budynków i wystrojem zewnętrznym używa się go równie często we wnętrzach, gdzie w formie parapetów, blatów kuchennych, podłóg, schodów czy pięknych kominków jego indywidualne cechy czynią każde wnętrze niepowtarzalnym.

Nasza firma wykonuje z kamienia liczne elementy z zakresu budownictwa, m.in:

Nasza firma realizuje zamówienia indywidualne według projektu własnego lub przedłożonego przez Klienta. Na życzenie Klienta oferujemy także pełną obsługę w zakresie prac montażowych i wykończeniowych.

copyright 2008-2010: TopDrive Maciej Raczewski - Wszelkie prawa zastrzeżone